Złocieniec miasto z klimatem

Aktualności

Koncert plenerowy RASTAFAJRANT

07 sie 2018

Już w najbliższą sobotę 11 sierpnia zapraszamy na plenerowy koncert grupy Rastafajrant - która zaprezentuje Wam energiczną mieszankę z pogranicza reggae / rocka i poezji ska-kanej. Szczegóły na plakacie.

czytaj więcej
W hołdzie Powstańcom

02 sie 2018

W dniu 1 sierpnia br.  o godz. 17:00 przy Pomniku Ofiar Bolszewizmu i Faszyzmu przy dźwięku syreny alarmowej minutą ciszy uczczono pamięć Powstańców Warszawskich, którzy zginęli podczas walk o Warszawę. Uroczystość zorganizowali harcerze z 27 Drużyny Harcerskiej „Pestki”.

czytaj więcej


Syreny alarmowe w 74. rocznicę Powstania Warszawskiego

01 sie 2018

Burmistrz Złocieńca informuje, że w dniu 1 sierpnia 2018 r. o godz. 17.00 na obszarze gminy Złocieniec uruchomione zostaną syreny alarmowe z wykorzystaniem akustycznego systemu alarmowego – ciągły dźwięk syreny w okresie 1 minuty w celu upamiętnienia 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

czytaj więcej


Wyniki badań wody na Wyspie Ostrów

01 sie 2018

Informujemy, że wyniku badania oceny przydatności wody do kąpieli na Wyspie Ostrów w miejscowości Cieszyno w dniu 23 lipca 2018r. w miejscu okazjonalnie wykorzystywanym do kąpieli Powiatowy Inspektor Sanitarny w Drawsku Pomorskim orzekł przydatność wody do kąpieli. Poniżej zamieszczamy wyniki z badania mikrobiologicznego wody.

czytaj więcej


Płyta CD „16 Południk – Spotkania z Piosenką Turystyczną” i Album Fotograficzny – „Złocienieckie Klimaty” – nowe materiały promocyjne Złocieńca do wygrania w konkursie wiedzy o naszym mieście.

01 sie 2018

Chcesz zdobyć płytę i album fotograficzny ? Nic prostszego – wystarczy wziąć udział w konkursie wiedzy o Złocieńcu i odpowiedzieć na 10 prostych pytań zamieszczonych poniżej. Odpowiedzi wyślij na adres um.promocja@zlocieniec.pl w tytule e-maila wpisując Konkurs Złocieniec. Na Wasze odpowiedzi czekamy do dnia 8.08.2018r. do godz. 15:00. Pierwsze 10 osób, które wyślą poprawne odpowiedzi otrzyma promocyjny zestaw płyta + album fotograficzny, a spośród pozostałych rozlosujemy 20 zestawów. Nagrody będą do odbioru w Centrum Informacji Turystycznej ul. Stary Rynek 6, szczegóły wyślemy w e-mailu zwrotnym.

czytaj więcej


Rajd Ekstremalny w 2 BZ

01 sie 2018

Przeciąganie opony czołgając się na odległość 50 m, pokonywanie rzeki  Drawy różnymi sposobami, pływanie sztafetowe, postawienie namiotu NS 10  czy pokonywanie ośrodka sprawności fizycznej - to tylko kilka konkurencji jakie rozegrano w zawodach ekstremalnych organizowanych przez 2 Brygadę Zmechanizowaną z okazji święta brygady.

czytaj więcejRajd z okazji Święta 2 Brygady Zmechanizowanej

31 lip 2018

Wielką tradycja złocienieckiej brygady jest rajd rowerowy w rocznicę utworzenia brygady. Trasa obiegająca przyległe do jednostki jezioro Krosino obfitowała w miłe akcenty takie jak, leśny piknik z grochówka wojskową oraz złożenie wiązanki kwiatów przy Pomniku Ofiar Bolszewizmu i Faszyzmu, następnie przejazd ulicami Złocieńca oraz wręczenie medali i zakończenie rajdu w koszarach 2 Brygady Zmechanizowanej. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

fot. Radosław Dominowski

czytaj więcej