Złocieniec miasto z klimatem

Aktualności

Uczniowie klas mundurowych LO Andersa w Złocieńcu na obozie kondycyjnym

14 cze 2016

W czasie, kiedy żołnierze NATO ćwiczą sztukę walki w obronie granic sojuszu uczniowie LO Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Złocieńcu sprawdzali swoje umiejętności na zgrupowaniu klas wojskowych z bazą na Wyspie Ostrów. Program zgrupowania wspierali żołnierze zawodowi Wydziału Żandarmerii Wojskowej w Olesznie i 2. Brygady Zmechanizowanej im. Legionów Marszałka Józefa Piłsudskiego w Złocieńcu.

czytaj więcejMartyna Maciąg - III miejsce w FINALE OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PIOSENKI „WYGRAJ SUKCES”

14 cze 2016

W dniach 9 - 10 czerwca 2016 r. w Tarnobrzeskim Domu Kultury odbył się  FINAŁ 21. EDY­CJI KONKURSU PIOSENKI „WYGRAJ SUKCES”. Należy on do jednego z najbardziej prestiżowych konkursów piosenki dziecięcej  w kraju. Od wielu edycji w każdym festiwalu startuje ponad 2000 młodych wokalistów z całej Polski, a eliminacje wstępne odbywają się nawet w ponad 60 miastach.

czytaj więcej


Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz odpadów wielkogabarytowych i opon z gospodarstw domowych

13 cze 2016

Burmistrz Złocieńca przypomina, że w dniu 21 czerwca 2016 r. odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz odpadów wielkogabarytowych i opon z gospodarstw domowych zlokalizowanych na terenie miasta i gminy Złocieniec. Zużyty sprzęt, opony i odpady wielkogabarytowe należy wystawić w pobliżu pojemników na odpady segregowane lub komunalne, ewentualnie postawić  przed posesją   -  do godz. 800.

czytaj więcej


Wzmożone szkolenie pododdziałów wojsk własnych i sojuszniczych w ramach ćwiczenia ANAKONDA 16

10 cze 2016

Komendant Centrum Szkolenia - Wojsk Lądowych Drawsko informuje, że w dniach 11- 12 czerwca 2016 (sobota, niedziela) oraz 13 - 16 czerwca 2016 roku na terenie CSWL Drawsko realizowane będzie wzmożone szkolenie pododdziałów wojsk własnych i sojuszniczych w ramach ćwiczenia ANAKONDA 16 z użyciem amunicji bojowej oraz ciężkiego sprzętu wojskowego.Strzelania i ćwiczenia odbywać się będą od godziny 600(rano) do 400 (w nocy) dnia następnego.

czytaj więcej


UWAGA!Zmiana organizacji ruchu drogowego!

10 cze 2016

Straż Miejska w Złocieńcu informuje, iż od dnia 20.06.2016 r. z decyzją Starosty Drawskiego nr KT.7120.11.2016.DR zostaje wprowadzona nowa stała organizacja ruchu drogowego  w rejonie ul. Staszica tj. na odcinku od skrzyżowania z ul. Rybacką do ul. Młyńskiej obowiązywać będzie zakaz postoju.

czytaj więcej

Zawarcie Kontraktu Samorządowego Strefa Centralna pomiędzy Województwem Zachodniopomorskim a jednostkami samorządu terytorialnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020

09 cze 2016

W dniu 6 czerwca 2016 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Drawsku Pomorskim doszło do zawarcia umowy pomiędzy Województwem Zachodniopomorskim reprezentowanym przez Pana Jarosława Rzepę – Wicemarszałka Województwa Zachodniopomorskiego oraz Panią Annę Mieczkowską – Członka Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego a jednostkami samorządu terytorialnego na realizację Kontraktu Samorządowego Strefa Centralna.

czytaj więcej