Złocieniec miasto z klimatem

Aktualności


„Daleko od słów” – Joanny Turczyn – spotkanie autorskie

17 mar 2016

W czytelni złocienieckiej Biblioteki Publicznej  16. marca odbyło się spotkanie z twórczością Joanny Turczyn – mieszkanki Złocieńca. Pierwsze kroki pisarskie stawiała już w młodości, pisząc do szuflady. Jej debiutancki tomik Przystań ukazał się w 2011 roku. Wieczór autorski poświęcony był zbiorowi pt. Daleko od słów  wydanym w 2016 roku.

czytaj więcejW stronę fabryki snów...

16 mar 2016

Uczennice pierwszej klasy LO o profilu językowo – humanistycznym z „Andersa” z sukcesem ukończyły trzymiesięczny kurs filmowy zorganizowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

czytaj więcej


Mistrzostwa w Karate Kyokushin

16 mar 2016

Dnia 13 marca 2016 roku we Włocławku odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Zachodniego w Karate Kyokushin oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Karate Kyokushin.

czytaj więcej


Projekty, zgłoszone w ramach budżetu obywatelskiego w 2016 r. zatwierdzone - głosowanie od 29 marca do 10 kwietnia 2016 r.

15 mar 2016

Informujemy, że komisja, ds. budżetu obywatelskiego, podczas pięciu posiedzeń od 19.02 do 11.03.br. dokonała ostatecznej oceny zgłoszonych projektów i przez głosowanie nad każdym z nich zatwierdziła je jako zgodne pod względem spełnienia wymogów formalnych i dokonała oceny realności ich wykonania. (uwzględniając wyjaśnienia wnioskodawców i wnioski komisji). Burmistrz Złocieńca zatwierdził w dniu 11 marca br. listę projektów którą mozna zobaczyć w załączeniu pod artykułem.

czytaj więcej"Tydzień z Internetem" pod hasłem "BEZPIECZNY E-KONSUMENT"

15 mar 2016

Zapraszamy chętnych  na spotkanie organizowane w ramach ogólnoeuropejskiej akcji "Tydzień z Internetem" pod hasłem "BEZPIECZNY E-KONSUMENT - Jak bezpiecznie i świadomie robić zakupy przez internet. Gwarantujemy dobra zabawę, dużo ciekawych informacji, quiz z nagrodami.
Miejsce: Złocieniec, Biuro LGD ul. Stary Rynek 6
Czas: Dnia 17 marca 2016 roku, godzina 15.00

Zapraszamy dorosłych, a szczególnie seniorów.

czytaj więcej


Zapraszamy na spotkanie

15 mar 2016

Serdecznie zapraszamy do udziału w wieczorze autorskim mieszkanki Złoceńca - Joanny Turczyn. Spotaknie odbędzie się w dniu 16 marca 2016 r. o godz. 16:00 w Bibliotece Publicznej w Złocieńcu.

czytaj więcej


15 mar 2016

Burmistrz Złocieńca przypomina, że w dniu 18 marca 2016 r. odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz odpadów wielkogabarytowych i opon z gospodarstw domowych zlokalizowanych na terenie miasta i gminy Złocieniec.

Zużyty sprzęt, opony i odpady wielkogabarytowe należy wystawić w pobliżu pojemników na odpady segregowane lub komunalne, ewentualnie postawić  przed posesją   -  do godz. 800.

czytaj więcej