Złocieniec miasto z klimatem

Aktualności

Zapałka nie ogrzeje

26 paź 2017

Wolontariusze Caritas parafii pw. WNMP w Złocieńcu w dniu 01 listopada 2017 r. w godz. 8:00 do 11:30 na cmentarzu komunalnym w Złocieńcu zbierać będą datki na opał dla potrzebujących parafian. Podziękowaniem będzie symboliczne pudełko zapałek. Przyłączmy się do diecezjalnej akcji "Zapałka nie ogrzeje"!

czytaj więcej


Rusza "Maluch+" 2018

26 paź 2017

„MALUCH+” 2018 to program wspierający rozwój instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 – żłobków, klubów dziecięcych i dziennych opiekunów. Liczba tych instytucji i miejsc opieki stale się zwiększa, jednak konieczne jest podejmowanie kolejnych działań zwiększających trend wzrostowy.

czytaj więcejPUCHAR STAROSTY DRAWSKIEGO DLA DZIEWCZĄT Z LO ANDERSA W ZŁOCIEŃCU

26 paź 2017

W dniu 21 października 2017 roku w Drawsku Pomorskim odbył się turniej tenisowy o Puchar Starosty. Zawody były organizowane po raz piąty. Dziewczęta z ZSP Andersa w Złocieńcu wystartowały po raz pierwszy i od razu z sukcesem. W drużynie wystąpiły Julia Szemiel, Julia Zjawiona, Klaudia Jacyk i Aleksandra Kak.

czytaj więcej


Konsultacje w sprawie rezerwatu przyrody "Torfowisko nad Jeziorem Morzysław Mały"

26 paź 2017

Poniżej przedstawiamy projekt zarządzenia Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Szczecinie dnia 23 października 2017r. w sprawie rezerwatu przyrody " Torfowisko nad Jeziorem Morzysław Mały". Uwagi i propozycje do jego treści można składać w terminie do dnia 7 listopada 2017r. pisemnie na adres: Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Szczecinie, ul. Teofila Firlika 20, 71-637 Szczecin, faxem na nr: 91 4305 201 lub poprzez e-mail sekretariat.szczecin@rdos.gov.pl ( z podaniem tytułu wiadomości "WOPN-ON.6200.50.2017.AR").

Czytaj >> Zarządzenie Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Szczecinie

czytaj więcej


Finał Mistrzostw Województwa w Sztafetowych Biegach Przełajowych

26 paź 2017

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. gen. Władysława Andersa wierni tradycji uczestnictwa w Finale Mistrzostw Województwa w Sztafetowych Biegach Przełajowych jeszcze niedawno zajmowali miejsca na podium we współzawodnictwie sportowym Szkolnego Związku Sportowego. 19- go października 2017 ponownie rywalizowali z najlepszymi szkołami w Zachodniopomorskiem o prymat pierwszeństwa w drużynowych biegach na przełaj.

czytaj więcej


Trójka najlepszych z „Trójki”

26 paź 2017

Dnia 19 października w sali widowiskowo – kinowej Złocienieckiego Ośrodka Kultury odbył się VI turniej wiedzy „Najlepszy z 10” zorganizowany przez Biblioteke Publiczną w Złocieńcu. Wzięli w nim udział uczniowie naszej szkoły – Szkoły Podstawowej nr 3 – którzy rywalizowali z przedstawicielami Szkoły Podstawowej nr 1 w Złocieńcu (oddziały gimnazjalne i klasy VII SP). Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Hanna Przeszłowska (kl. II gim.), Paula Piotrowska (kl. II gim.), Maciej Osak (kl. II gim.), Stanisław Kaczmarek (kl. VII SP) oraz Jakub Herman (kl. II SP).

czytaj więcej


LICEUM W ZŁOCIEŃCU SZKOŁĄ Z ŻYCIEM

26 paź 2017

23 października 2017 r. w Sali Rycerskiej, Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie odbyła się uroczystość wręczenia certyfikatów „Szkoły z Życiem” przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty. Za organizację na rzecz Fundacji DKMS akcji # Komórkomania , mającej na celu aktywne budowanie świadomości młodzieży w zakresie walki z nowotworami krwi oraz powiększenie bazy potencjalnych Dawców krwiotwórczych komórek macierzystych, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. gen. W. Andersa w Złocieńcu otrzymał certyfikat Zachodniopomorskiej Szkoły z Życiem. Naszą szkołę reprezentowała przedstawicielka uczniów Izabela Strzelczak wolontariuszka szkolnego klubu „Niewidzialni” z klasy 3. Liceum Ogólnokształcącego.

Tekst: Joanna Kołodziej

czytaj więcej


EUROPEJSKI DZIEŃ PRZECIWKO HANDLOWI LUDŹMI W ZESPOLE SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH im. gen. W. andersa w Złocieńcu

26 paź 2017

Policjanci, sierż. Karolina Żych oraz st. sierż. Damian Siciarek z Komendy Powiatowej Policji w Drawsku Pomorskim odwiedzili klasy mundurowe o profilu wojskowo-sportowym w złocienieckim zespole szkół. Tematem spotkania było przeciwdziałanie współczesnemu niewolnictwu.

Kilka dni po Europejskim Dniu przeciwko Handlowi Ludźmi policjanci podzielili się z młodzieżą swoją wiedzą w opisywanym temacie. Wskazali obszary zagrożeń i trudności z jakimi zmagają się ofiary próbujące wyrwać się z niewolnictwa oraz sposoby pomagania im. Funkcjonariusze przedstawili materiały multimedialne przekazane przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, a spotkanie zakończyło się dyskusją, w trakcie której młodzież mogła podzielić się swoimi spostrzeżeniami i refleksjami.

czytaj więcej • Złocieniec - telewizja internetowa
 • Panoramy 360
 • Panoramy 360
 • Odpady
 • Newsletter
 • Kino Mewa
 • System Informacji Przestrzennej
 • Informacja turystyczna
 • Ciekawostki turystyczne
 • Program Rewitalizacji
 • Jezioro Tajemnic
 • Bonifikata dla młodych
 • Polskie trasy
 • 16 południk
 • 16 południk

Kalendarz


Nadchodzące wydarzenia