Złocieniec miasto z klimatem

Aktualności
Uczeń LO „Andersa” na podium Powiatowej Olimpiady Wiedzy Ekologicznej

20 gru 2016

16 grudnia w Starostwie Powiatowym w Drawsku Pomorskim odbyła się XVI Powiatowa Olimpiada Wiedzy Ekologicznej, która w tym roku obejmowała tematykę katastrof antropogenicznych i kataklizmów. Udział w konkursie wymagał od uczestników nie tylko opanowania szerokiej wiedzy z wymienionego zakresu, ale i zapoznania się z podstawami toksykologii środowiska oraz treścią ustaw regulujących kwestie związane z tematem olimpiady. Z wielką przyjemnością informujemy, że w tej ambitnej rywalizacji III miejsce zajął uczeń klasy I a LO (profil biologiczno – medyczny) – PATRYK TERLECKI, którego sukces został nagrodzony laptopem.  

 

czytaj więcej
Uczniowie z LO Andersa w Złocieńcu pomagali kombatantom

19 gru 2016

Uczniowie klas mundurowych, nauczyciele, dyrektor szkoły Pani Beata Miszewska –Kozłowska, włączyli się do udziału w akcji „ Bożonarodzeniowa Paczka dla Bohatera”, która trwała od 11 listopada do 17 grudnia 2016r. Zbieraliśmy w szkole produkty żywnościowe z długim terminem przydatności oraz artykuły chemiczne. Wszystko po to, aby pomóc naszym kombatantom, którzy potrzebują naszego wsparcia. Zebrane produkty zostały przekazane koordynatorowi akcji Panu Marcinowi Krężel.

Dziękujemy wszystkim biorącym udział w akcji za okazane serce.

 

czytaj więcej


Uczniowie z ZSP Andersa w projekcie „JAK RYBA W WODZIE”

19 gru 2016

Młodzież z ZSP Andersa wraz uczniami z obszaru miasta i gminy Złocieniec biorą udział w projekcie „Jak Ryba w Wodzie”. Projekt, uwzględniający działania dla młodzieży zawarte w Gminnym Programie Profilaktyki, polega na cyklu zajęć praktycznych z zakresu pływania użytkowego i ratownictwa wodnego. 

czytaj więcej


Plan Zrównoważonej Mobilności Miejskiej dla Strefy Centralnej

16 gru 2016

PKS Złocieniec informuje, o rozpoczęciu prac nad projektem dokumentu pt. Plan Zrównoważonej Mobilności Miejskiej dla Strefy Centralnej. W okresie od 16.12.2016 od godziny 16:00 do 19.12.2016 do godz. 12:00 zapraszamy wszystkich mieszkańców i zainteresowane instytucje/organizacje do składania swoich propozycji, uwag i potrzeb odnośnie mobilności miejskiej w obszarze Strefy Centralnej, tj. powiatów drawskiego, łobeskiego i świdwińskiego oraz gmin znajdujących się w ich granicach.

czytaj więcej