Złocieniec miasto z klimatem

Aktualności


Spotkanie z Janiną Lesiak

22 lis 2016

W dniu 18 listopada w księgarni Book Book gościliśmy panią Janinę Lesiak,  autorkę książek „Miłosna kareta” i „Wspomnienie o Cecylii, smutnej królowej”. Pani Janina pochodzi z Łodzi a obecnie mieszka w Złocieńcu i tworzy książki opisujące losy kobiet, które wpłynęły na losy naszego kraju a jednocześnie popadły w zapomnienie. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze. Dziękujemy uczestnikom  i czekamy na kolejne spotkania z autorami, organizowane przez Księgarnię Book Book.

czytaj więcej


Bądź życzliwy i dziel się z innymi

22 lis 2016

21 listopada, w Dniu Życzliwości, Bibliotekę Publiczną odwiedziła grupa  „Wilczki” z Przedszkola im. Zajączka Złocieniaszka.  Międzynarodowy Dzień Życzliwości obchodzony jest od 1973 roku, a w Polsce od 2006.  Dobrze byłoby, gdybyśmy serdeczność okazywali sobie każdego dnia. Jednak nie zawsze mamy ku temu chęci i głowę, dlatego 21 listopada, to świetna okazja, by przywołać sprawdzone sposoby na uśmiech. Życzliwość wcale nie musi dużo kosztować – na szczery uśmiech, miłe słowo czy wybór czekoladowego upominku nie poświęcimy ani dużo czasu, ani energii, nie wydamy też dużo pieniędzy. Co możemy zyskać?

czytaj więcej


LGD „Part­nerstwo Drawy z Lid­erem Wałeckim” - nabór wniosków na przedsięwzięcie "Premia na rozpoczęcie działalności gospodarczej"

22 lis 2016

Sto­warzysze­nie Lokalna Grupa Dzi­ała­nia „Part­nerstwo Drawy z Lid­erem Wałeckim” ogłasza nabór wniosków w ramach pod­dzi­ała­nia 19.2 „Wspar­cie na wdrażanie oper­acji w ramach strate­gii roz­woju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Pro­gramem Roz­woju Obszarów Wiejs­kich na lata2014 – 2020 na przedsięwzięcie PRE­MIA NA ROZPOCZĘ­CIE DZI­AŁAL­NOŚCI GOSPODARCZEJ wskazane w Strate­gii Roz­woju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność Sto­warzyszenia Lokalna Grupa Dzi­ała­nia „Part­nerstwo Drawy z Lid­erem Wałeckim” na lata 2014 – 2020 (LSR)

czytaj więcej


Blokada krajowej 20 w Rzęśnicy

18 lis 2016

O godz. 16:00 zakończył sie protest mieszkańców miejscowości Rzęśnica, którzy przez godzinę blokowali przejazd samochodów na drodze krajowej nr 20, powodując ogromne korki. 

czytaj więcej


Akcja "Kłusownik"

16 lis 2016

Straż Leśna w Złocieńcu przy współpracy z komisariatem Policji w Złocieńcu, oraz Strażą Miejską rozpoczęła kontrolę miejsc narażonych na kłusownictwo – szczególnie miejsc trudno dostępnych.

czytaj więcej