Złocieniec miasto z klimatem

Aktualności

III miejsce chłopców ze Szkoły Podstawowej nr 1 w ¼ Finału Wojewódzkiego

10 mar 2017

8-go marca w Zespole Szkół w Dobrzanach odbyły się półfinały Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej chłopców. Powiat drawski reprezentowała drużyna chłopców ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Złocieńcu – zwycięzca finału powiatowego. W turnieju rywalizowały drużyny ze szkół w Dobrzanach, w Choszcznie, w Resku i SP w Złocieńcu. 

czytaj więcej


10 mar 2017

KOMUNIKAT
Burmistrza    Złocieńca

Na podstawie art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami  podaje  się do publicznej  wiadomości,  że w siedzibie  Urzędu  Miejskiego w Złocieńcu przy ul. Stary Rynek 3 Zarządzeniem Burmistrza Złocieńca  Nr 22/2017 z 07 marca 2017r. został wywieszony na okres 21 dni wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży.

czytaj więcej


Szkolenie poligonowe czas zacząć!

10 mar 2017

Zgodnie z Planem Zasadniczych Przedsięwzięć na I kwartał 2017 roku, w środę 8 marca, złocieniecka Brygada wraz z wcielonymi rezerwistami oraz żołnierzami NSR uroczyście zainaugurowała szkolenie poligonowe w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko.

czytaj więcej


Filcaki Wioletty Ślączki i jej uczniów

09 mar 2017

„Ogranicza nas tylko wyobraźnia” – te słowa mogłyby być podsumowaniem wystawy „Filcaki” i wczorajszego finisażu. Uczniowie Gimnazjum Towarzystwa Salezjańskiego w Trzcińcu okazali się świetnymi pomocnikami instruktorki Wioletty Ślączki - wspólnie stworzyli przepiękne prace wykonane techniką filcowania. 
Wystawa przez cały czas jej trwania cieszyła się wielkim zainteresowaniem – piękne filcowe obrazy, szale, a nawet odzież cieszyły oko i zaskakiwały swoją delikatnością i lekkością.

czytaj więcej


Dzień Kobiet w Szkole Podstawowej nr 1

09 mar 2017

Z okazji Dnia Kobiet męska część Samorządu Uczniowskiego przygotowała dla wszystkich dziewcząt i pań miłą niespodziankę. Wraz z życzeniami dziewczynkom osłodzono ten dzień lizakiem. Natomiast panie zostały zaproszone na ciastko.

 

czytaj więcej


Zapraszamy osoby chętne do adopcji

08 mar 2017

Straż Miejska w Złocieńcu poszukuje chętnych do adopcji psa - rasy husky malamut, maści białej. Pies jest wesoły, ułożony, wychowany z dziećmi, wiek około 10 lat, szuka nowych właścicieli, którzy zaopiekują się nim i poświęcą trochę czasu na wspólne spacery.

czytaj więcej


60 urodziny Misia Uszatka

08 mar 2017

Uwielbiany przez kilka pokoleń najmłodszych Miś Uszatek obchodzi w tym roku 60. urodziny. Miś Uszatek narodził się zimą 1957 roku. Stworzyli go pisarz Czesław Janczarski i ilustrator Zbigniew Rychlicki. Początkowo gościł w pisemku dla dzieci "Miś", którego był patronem. Później stał się bohaterem licznych książek, tłumaczonych również na obce języki.

czytaj więcej


SKS w Szkole Podstawowej nr 1

08 mar 2017

Dwa projekty zajęć sportowych dla młodzieży uzyskały akceptację Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Szczecinie, dzięki czemu od 23 stycznia 2017 uczniowie  Szkoły Podstawowej nr 1 w Złocieńcu biorą udział w ogólnopolskim programie systemowego wsparcia organizacji zajęć sportowych dla młodzieży szkolnej pod nazwą „Szkolny Klub Sportowy”. Zajęcia odbywają się na hali sportowej. Uczestnicy biorą udział w zajęciach ogólnorozwojowych. Poza grami i zabawami sportowymi, uczniowie próbują swoich sił w grach zespołowych. Zajęcia cieszą się ogromnym zainteresowaniem i zaangażowaniem uczniów naszej szkoły.

czytaj więcej


Dzień Kobiet w Starym Worowie

08 mar 2017

Niesamowitą niespodziankę z okazji Dnia Kobiet przygotowali dla Pań sołtys oraz przedstawiciele płci męskiej ze Starego Worowa, organizując dniu 4 marca w Świetlicy Wiejskiej spotkanie dla pań. Panie nie kryły zadowolenia z niespodzianki, ten dzień z pewnością zostanie na długo w ich pamięci.

czytaj więcej


72 rocznica zakończenia walk na Ziemi Złocienieckiej

07 mar 2017

Dnia 6.03.2017r. została uczczona 72 rocznica zakończenia walk o Złocieniec. Delegacje złożyły kwiaty na kwaterze wojennej przy pomniku „W hołdzie Poległym Żołnierzom” którzy zginęli m. in. w walkach o pozycję ryglową Wału Pomorskiego oraz na pomniku "Żołnierza Polskiego” przy ul. Czaplineckiej.

czytaj więcej


 • Złocieniec - telewizja internetowa
 • Panoramy 360
 • Panoramy 360
 • Odpady
 • Newsletter
 • Kino Mewa
 • System Informacji Przestrzennej
 • Informacja turystyczna
 • Ciekawostki turystyczne
 • Program Rewitalizacji
 • Jezioro Tajemnic
 • Bonifikata dla młodych
 • Polskie trasy
 • 16 południk
 • 16 południk

Kalendarz


Nadchodzące wydarzenia


2020-01-04

Koncert Noworoczny