Złocieniec miasto z klimatem

Aktualności
Informacja o treningu uruchamiania syren alarmowych.

26 lip 2019

W dniu 1 sierpnia 2019r. o godz. 17:00 na terenie miasta i gminy Złocieniec odbędzie się trening uruchomienia syren alarmowych na czas trzech minut dla  uczczenia 75 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, oraz poległych podczas walk powstańców.

czytaj więcej


II edycja ekstremalnych zawodów drużyn zmechanizowanych

26 lip 2019

W dniu 24 lipca, odbyła się II edycja ekstremalnych zawodów drużyn zmechanizowanych. Dwanaście 5-cio osobowych drużyn żołnierzy 2 Brygady Zmechanizowanej zmagało się w morderczym, kilkukilometrowym biegu terenowym usianym różnymi ekstremalne trudnymi przeszkodami takimi jak : Przeciąganie opony czołgając się na odległość 50m, pokonywanie rzeki Drawy różnymi sposobami, pływanie sztafetowe, transport rannego na dystansie kilku set metrów, postawienie namiotu NS 10 czy ładowanie i rozładowania Stara workami z piaskiem.

czytaj więcej


Złocieniecki zegar znowu odmierza czas…

26 lip 2019

Po przeprowadzeniu gruntownego remontu na swoje miejsce wrócił złocieniecki zegar przy ul. 5 Marca w Złocieńcu. Serdeczne podziękowania dla Zegarmistrza Pana Piotra Burzyńskiego za wykonanie naprawy oraz dla Pana Jarosława Kiliana Flow Technics Spółka z o.o. za bezinteresowną pomoc przy renowacji obudowy zegara.

 

 

czytaj więcej
IV edycja Święta Drawy

24 lip 2019

Tegoroczna IV edycja Święta Drawy rozpocznie się 27 lipca, w sobotę, na deptaku miejskim w Złocieńcu.

Serdecznie zapraszamy mieszkańców miasta i okolic, turystów z kraju i zagranicy do spotkania z Królową Drawą na Jarmarku Rękodzieła. Będziemy wspólnie przechadzać się pomiędzy stoiskami z wyrobami artystycznymi i lokalnymi przysmakami, obejrzymy występy artystyczne, pokazy kulinarne, żelazne rumaki Bractwa Miłośników Motocykli „Pancerny”. 

czytaj więcej