Złocieniec miasto z klimatem

Aktualności


Wielkanoc w 2 brygadzie

30 mar 2018

W czwartek 29 marca 2018 roku przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, przybyli na zaproszenie dowódcy jednostki do złocienieckich koszar ab wspólnie z żołnierzami oraz pracownikami resortu obrony narodowej 2 Brygady Zmechanizowanej uczestniczyć w tradycyjnym, corocznym spotkaniu przy Wielkanocnym stole.

czytaj więcejPOKAZ TECHNIK INTERWENCYJNYCH I UMIEJĘTNOŚCI PSÓW SŁUŻBOWYCH

29 mar 2018

We wtorek 27 marca uczniowie klas o profilu wojskowo–sportowym z Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. gen. Władysława Andersa w Złocieńcu oglądali profilaktyczny pokaz technik interwencyjnych i umiejętności psów służbowych Żandarmów z Wydziału Żandarmerii Wojskowej w Olesznie.

czytaj więcejDEKORACJA MEDALOWA UCZNIÓW LO W ZŁOCIEŃCU

29 mar 2018

W czasie I rundy XXV Mistrzostw Pomorza i Kujaw w Biegach na Orientację miłym momentem była ceremonia dekoracji i odbiór złotego i brązowego medalu za rywalizację w poprzednim cyklu Mistrzostw Pomorza i Kujaw przez Łukasz Szóstaka i Sandrę Barankiewicz, uczniów Liceum Ogólnokształcącego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. gen. Władysława Andersa w Złocieńcu. Zawody odbyły się 24 marca 2018 r. w okolicach Grudziądza.

czytaj więcej


Ekstremalna miłość

29 mar 2018

W roku obchodów stulecia odzyskania niepodległości złocienieccy parafianie postanowili wyruszyć w Ekstremalną Drogę Krzyżową w intencji Ojczyzny oraz rządzących. Krótko przed godziną 21:00  prawie półtorej setki osób zgromadziło się w naszym kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

czytaj więcej


UCZNIOWIE LO NA ZAJĘCIACH W ZUT W SZCZECINIE

29 mar 2018

22 marca, uczniowie klas o profilu biologiczno – medycznym z Liceum Ogólnokształcącego w Złocieńcu wzięli udział w zajęciach i doświadczeniach laboratoryjnych w Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie, zorganizowanych przez kadrę akademicką uczelni.

czytaj więcej


Pierwszy Dzień Wiosny w Szkole Podstawowej Nr 3

28 mar 2018

21 marca obchodziliśmy Dzień Wiosny. Naszą zabawę rozpoczęliśmy od przeczytania Listu Pani Wiosny, do dzieci. W liście pani Wiosna pisała, że… „zła zima” zamknęła wrota pieczary, w której przebywała podczas letnich upałów, jesiennych chłodów i zimowych mrozów. Otworzy je dopiero wówczas, gdy dzieci udowodnią, że są gotowe na jej przyjście.

czytaj więcej


KONKURS ‘’PALMY I PISANKI WIELKANOCNE’’.

27 mar 2018


KULTURA TRADYCJI WIELKANOCNYCH W POWIECIE DRAWSKIM

Do tegorocznego konkursu zostało zgłoszonych ok. 90 prac konkursowych

Prace zostały ocenione w czterech kategoriach:
PALMA ZESPOŁOWO, PALMA INDYWIDUALNIE, PISANKA oraz STROIK WIELKANOCNY,
w trzech przedziałach wiekowych:
- dzieci I – III klasa Szkoły Podstawowej
- dzieci IV – VI klasa Szkoły Podstawowej
- młodzież i dorośli

czytaj więcej


 • Panoramy 360
 • Odpady
 • Newsletter
 • Kino Mewa
 • System Informacji Przestrzennej
 • Informacja turystyczna
 • Ciekawostki turystyczne
 • Program Rewitalizacji
 • Jezioro Tajemnic
 • Bonifikata dla młodych
 • Polskie trasy
 • 16 południk

Kalendarz


Nadchodzące wydarzenia


2018-04-20

Mayday-tatr