Złocieniec miasto z klimatem

Aktualności

Spotkanie informacyjne dla osób starszych i niepełnosprawnych

14 cze 2017

Zarząd Polskiego Związku Niewidomych – Koło Złocieniec wraz z Komisariatem Policji w Złocieńcu  i Miejsko – Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Złocieńcu zapraszają na spotkanie dotyczące bezpieczeństwa poruszania się po drogach i chodnikach osób starszych i niepełnosprawnych, ulg i uprawnień dla osób niepełnosprawnych, ze szczególnym uwzględnieniem osób z dysfunkcją wzroku.

 

czytaj więcej
Gimnazjum nr 1 w Złocieńcu z wizytą na Łotwie

13 cze 2017

8 maja 2017 roku rozpoczęła się wizyta przedstawicieli Gimnazjum nr 1 im. Bohaterów Monte Cassino w Złocieńcu szkole partnerskiej w Jaunpils na Łotwie. Było to już drugie spotkanie w ramach projektu Erasmus + „Global Learning for Mind and Heart” współfinansowanego ze środków unijnych. Oprócz polskiej delegacji w spotkaniu brali także udział przedstawiciele szkół z Włoch, Niemiec, Turcji i Szwecji. Wszyscy zagraniczni uczniowie na czas trwania pobytu zamieszkali w domach łotewskich uczniów, co pozwoliło na bliższe poznanie bliżej tamtejszej kultury i sposobu życia. Program pięciodniowej wizyty był bardzo intensywny. Po oficjalnym rozpoczęciu spotkania, uczniowie i nauczyciele zwiedzili łotewską placówkę i uczestniczyli w otwartych lekcjach. Popołudniu miało miejsce spotkanie z panią Burmistrz Jaunpils, która wręczyła zebranym upominki i każda szkoła mogła zaprezentować swój kraj i miasto.

czytaj więcejW Złocieńcu zabrzmi harfa

13 cze 2017

Ruszył Baltic Neopolis Festival, III Międzynarodowy Festiwal Muzyki, w ramach którego w zachodniopomorskim odbędzie się kilkanaście koncertów. Kolejny już w środę, 14 czerwca w Złocieńcu, gdzie kwartetowi smyczkowemu towarzyszyć będzie… harfa. Jeszcze przed rozpoczęciem lata, 14 czerwca o godz. 19:30 w samym sercu Pojezierza Drawskiego – w amfiteatrze im. Włókniarzy w Złocieńcu rozlegną się dźwięki harfy…

czytaj więcej


Rajd Szlakiem Pojezierza Drawskiego

13 cze 2017

W dniach 02-04.06.2017r. odbyła się kolejna edycja Rajdu Szlakiem Pojezierza Drawskiego Magulon – Manewry Techniczno-Obronne. Wziął w nim udział również patrol z naszej 27 SDH Pestki. Cały weekend spędziliśmy na terenie Harcerskiego Ośrodka Wodnego ZHP w Urazie nad Jeziorem Drawskim.

czytaj więcej


Uczniowie LO Andersa w Ogólnopolskich Mistrzostwach Klas Mundurowych

13 cze 2017

Na terenie poligonu drawskiego w dniach 5-8 czerwca 2017 r. odbyły się II Ogólnopolskie Mistrzostwa Klas Mundurowych. Nasi reprezentanci zdobyli 2. miejsce drużynowo w klasyfikacji generalnej, wygrywając konkurencję „pętla taktyczna”, jest to kolejny żołnierski sukces uczniów z klas o profilu wojskowo-sportowym z LO Andersa w Złocieńcu, którzy wcześniej zdobyli 3. miejsce drużynowo w wojewódzkich zawodach „Sprawni jak Żołnierze” oraz 2. miejsce w województwie w zawodach strzeleckich „O srebrne muszkiety”.

czytaj więcej


XXIV Mistrzostwa Pomorza i Kujaw w Biegach na Orientację VIII i IX runda 2017

13 cze 2017

W sobotę i w niedzielę, 10 i 11 czerwca 2017 r. w okolicy Wałcza i Dębołęki, odbyły się kolejne rundy XXIV Mistrzostw Pomorza i Kujaw a organizatorem był m.in. klub UKS „Dębołęka”. Cały cykl składa się z 14 imprez rozgrywanych na terenach województw: kujawsko-pomorskiego, pomorskiego i zachodniopomorskiego. Kolejne rundy odbędą się w Złocieńcu 24-25.06.2017.

czytaj więcej • Panoramy 360
 • Odpady
 • Newsletter
 • Kino Mewa
 • System Informacji Przestrzennej
 • Informacja turystyczna
 • Ciekawostki turystyczne
 • Program Rewitalizacji
 • Jezioro Tajemnic
 • Bonifikata dla młodych
 • Polskie trasy
 • 16 południk

Kalendarz


Nadchodzące wydarzenia